Puckie Hospicjum zachęca do zapoznania się z portalem bliskochorego.pl

blisko chorego logo
Logotyp – bliskochorego.pl

Specjalistyczny portal został stworzony w trosce o opiekunów domowych, którzy znajdą tam pomoc, wiedzę i wsparcie.

W codziennym życiu każdego z nas może zaskoczyć sytuacji, w której będziemy musieli zaopiekować się bliską osobą, która stanie się niesamodzielna z powodu choroby, wypadku czy podeszłego wieku.
Bardzo często osoby postawione nagle w takiej sytuacji nie bardzo wiedzą jak poradzić sobie ze spadającymi na nich nowymi obowiązkami, nie posiadają odpowiedniej wiedzy ani doświadczenia, co powoduje dodatkowy stres. Bliscy chorych nie wiedzą gdzie zwrócić się o pomoc, a także jakie są dostępne usługi oraz jakie formy pomocy można uzyskać.
Dlatego w trosce o osoby przewlekle chore oraz o ich opiekunów stworzony został portal bliskochorego.pl, na którym można znaleźć porady opracowane przez specjalistów. Lekarz, pielęgniarka, opiekunka medyczna, rehabilitant, dietetyk oraz psycholog udzielają wskazówek jak poradzić sobie z trudnościami, które niesie codzienna opieka nad chorym.

Rzetelna wiedza w internecie.

Portal bliskochorego.pl jest łatwo dostępny dla każdego. Aby z niego skorzystać nie trzeba zakładać własnego konta, nie jest potrzebne logowanie.
Jest opracowany w prostej formie opisując instrukcje postępowania z chorą osobą krok po kroku. Bliscy chorych, nieposiadający niezbędnej wiedzy i kwalifikacji, najczęściej poszukują pomocy na własną rękę, wszelkimi dostępnymi sposobami. Bardzo często robią to jednak chaotycznie, nie potrafiąc właściwie ocenić i zweryfikować wiarygodności oraz przydatności dostępnych w internecie zasobów. Powoduje to jedynie stres i frustrację. Serwis bliskochorego.pl jest ogólnodostępny dla każdej osoby korzystającej z internetu. Nie ma zamkniętych treści, do skorzystania z niego nie jest wymagane logowanie ani zakładanie własnego konta. Każdy obszar pomocy i wsparcia został opracowany przez specjalistów w formie prostych, praktycznych instrukcji z opisem działania krok po kroku (bez medycznej terminologii): jak należy postępować, czego unikać, jak łatwiej poradzić sobie w danej sytuacji, jakie rozwiązania są bezpiecznym standardem w opiece?

Bliskochorego.pl – co i dla kogo?

Portal skierowany jest do osób, dla których opieka nad osobą chorą to nowa sytuacja, ale także dla tych, którzy chcą poszerzać swoje umiejętności. Również lekarze i inni specjaliści kierujący chorego pod opiekę domową mogą polecać nowy pomocnik online jako uzupełnienie do zaleceń dla chorego. Zawiera informacje, które są podzielone na trzy najistotniejsze obszary z punktu widzenia opieki nad chorym:

  • opieka – nad chorym leżącym, przygotowanie domu, pielęgnacja i mycie chorego, profilaktyka, żywienie i diety, fizjoterapia chorego, postępowanie przy dolegliwościach chorego;
  • emocje – porady psychologa w zakresie komunikacji z chorym oraz wsparcia dla opiekuna na różnych etapach choroby bliskiego;
  • formalności – wsparcie w przejściu przez formalności niezbędne do uzyskania pomocy w opiece, zebrane informacje dotyczące obowiązujących przepisów i dokumentów.
Grafika przedstawiająca opiekę domową nad pacjentem

Marzeniem zespołu specjalistów, który współtworzył portal oraz na co dzień wspiera chorych i ich bliskich jest, aby bliskochorego.pl, ze względu na przystępną formę oraz rzetelną wiedzę, stało się pierwszym wyborem w poszukiwaniu pomocy w opiece domowej.

Zachęcamy do skorzystania!