Informacja o możliwości skorzystania z nowych usług społecznych

Drodzy Mieszkańcy, informujemy o możliwości skorzystania z 4 nowych usług społecznych:

1) Specjalistyczna usługa opiekuńcza fizjoterapii w miejscu zamieszkania – „Fizjobalans”
Na czym polega? Usługa mobilnej fizjoterapii, polegająca na bezpośredniej wizycie fizjoterapeuty w domu pacjenta, który może przeprowadzić rehabilitację, masaż, terapię manualną lub inne procedury fizjoterapeutyczne.
Dla kogo? Jesteś osobą powyżej 60 roku życia lub osobą z niepełnosprawnością? A może z uwagi na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagasz opieki lub wsparcia w codziennym funkcjonowaniu? Ta usługa jest właśnie dla Ciebie.
Jakich dokumentów potrzebujesz? Zaświadczenia lekarskiego o wymaganej rehabilitacji domowej

Nabór już się rozpoczął!

Zapraszamy!

Już wkrótce ruszą nabory na kolejne usługi tj.

2) Centrum Wsparcia Rodziny – eMOCja
Na czym polega? Usługa polegająca na wielowymiarowym wsparciu rodziców, dzieci i innych członków rodziny, w tym seniorów poprzez cykle warsztatów, dyżury specjalistów, kursy, treningi kompetencji społecznych i rodzicielskich, grupy wsparcia.
Dla kogo? Jest to usługa ogólnodostępna dla wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Pleszew ze szczególnym uwzględnieniem rodzin borykających się z problemami opiekuńczo – wychowawczymi, rodzin w kryzysie, dzieci i młodzieży zagrożonych kryzysami psychicznymi.

3) Punkt konsultacyjny dla osób dorosłych „Bezpiecznik”
Na czym polega? Indywidulane poradnictwo psychologiczne.
Dla kogo? Jesteś osobą powyżej 18 roku życia? Doświadczasz przemocy domowej? Jesteś osobą z niepełnosprawnością? A może po prostu czujesz, że Twoja kondycja psychiczna jest w kiepskim stanie? Ta usługa jest dla Ciebie!

4) Usługa wspomagająca zdrowie i sprawność fizyczną osób starszych – „Generator mocy”
Na czym polega? Usługa polegająca na wspomaganiu aktywności fizycznej oraz kondycji psychicznej osób starszych poprzez zajęcia ruchowe, warsztaty zdrowego odżywiania, ćwiczenia pamięci i koncentracji.
Dla kogo? Jesteś osobą powyżej 60 roku życia? Masz ochotę się poruszać? A może chcesz wiedzieć jak i co jeść by jak najdłużej utrzymać dobre zdrowie? Chcesz wzmocnić pomięć i koncentrację? Ta usługa jest dla Ciebie!

Gdzie uzyskasz dodatkowe informacje? Pod numerem telefonu 62 580-12-05 wew. 29, lub wew. 36 albo w siedzibie CUS od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00.

Działania podejmowane są w ramach projektu  „Rozwój Wielkopolskiej Sieci Centrów Usług Społecznych” nr FEWP.06.13-IZ.00-0002/23 współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021 -2027 Priorytet 6. Działanie 06.13 Usługi społeczne i zdrowotne.